Kje kupiti pekač za muffine?

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

4. dec 2002 15:42

Pred kakšnega pol leta sem sama kupila pekač - teflonski v BTC-ju. Trgovina je točno nasproti drogerije Dom Muellerja, mislim da se ji reče Adut ali nekaj podobnega. Pekač je za 12 kolačkov od Dr. Oetkerja. Nikoli ga nič posebej namažem, pa se tudi do zdaj še ni nikoli nič prijelo. Ker smo že pri pekačih - ali kdo ve, kje bi se dalo dobiti modelčke za mandljeve piškotke Speculas /ups, že spet nisem prepričana, da sem prav napisala). Menda morajo biti za te piškotke posebni leseni modelčki. lp Irena

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

4. dec 2002 19:43

Piškotek, ali lahko napišeš recept za te piškote? Pri nas jih obožujemo, ampak smo do zdaj jedli samo kupljene. Rada bi jih poskusila tudi speči. Irena

marusha  

član od: 8.10.2002

sporočila: 9

6. dec 2002 8:18

Pekač za mafine sem v ponedeljek kupla v Metalki spodaj. Se pa super spečejo, samo primeš in vn vzameš, nič rezanja, nič drzanja

Zvonka  

član od: 4.7.2002

sporočila: 16

6. dec 2002 14:38

Pekač za mufine z 12 vdolbinicami imajo v Ikei v Grazu, kjer sem ga tudi kupila. Je zelo poceni. kakšnih 10 € ali pa še toliko ne. Dobro pa je, da daš v vsako vdolbinico papirnate skledice, če pa tega pekača nimaš, moraš pa mufine obvezno peči z dvema skledicama, pa bodo prav gotovo takšni, kot morajo biti. Zvonka

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

8. dec 2002 20:54

Evo, je trajalo nekaj časa ampak tistega pravega recepta , ki sem ga nekoč nekje imela, zdaj seveda ne najdemi. Imam pa še en recept, že tudi sproban, pa tudi modelčki niso pod mus Takole gre: Flamski začimbni piškoti - Speculaas /40-50 piškotov 150 g moke 1/2 žličke zmletega cimeta 1/2 žličke zmeltega pimenta 1/2 žličke zmletega ingverja 1/2 žličke pecilnega praška 125 g surovega masla /nujno maslo, ne margarina 100 g rjavega sladkorja 20 g na listke narezanih mandljev Skupaj presejemo moko, začimbe in pecilni prašek. V skledi penasto razmešamo maslo in sladkor. Po tretjinah dodajamo sipko mešanico moke in začimb in vsakič dobro ugnetemo. Če je testo presuho, dodamo do dve žlici vode. Testo oblikujemo v kroglo, nato pa razvaljamo na cca 15*7 cm velik pravokotnik. Zvijemo ga s širše strani v klobaso, jo sploščimo v kvader, zavijemo v folijo in damo za dve uri v hladilnik. Pečico ogrejemo na 200 stopinj, dva pekača obložimo s peki papirjem. Ohlajeno testo z zelo ostrim nožem narežemo na kar se da tanke piškotne rezine, v katere vtisnemo mandljeve lističe. Pečemo 5-7 minut in na rešetki ohladimo. Recept je iz knjige Velika šola kuhanja Anne Willan in je dobrodošla sprememba po klasičnih linških keksih, rogljičkih... Če bo pa kdo kje videl modelčke za Speculaas pa se še vedno priporočam. Lp, Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti